مقاله

اخبار مقاله

مقاله

فرانشیز چیست؟
useradmin
/ دسته ها: مقاله

فرانشیز چیست؟

حقوق اعطاشده توسط فرانشيزدهنده که فرانشيزگيرنده را مجاز و ملزم مي‌‌کند در ازاي عوض مالي مستقيم يا غيرمستقيم، متعهد به تجارت فروش کالا يا (ارایه) خدمات از طرف خود، تحت يک سيستم طراحي‌شده توسط فرانشيزدهنده باشد که شامل دانش تجربي و مساعدت است و تا حدود زيادي شيوه‌اي را که در آن تجارت فرانشيز بايد مورد بهره‌برداري قرار گيرد تعيين مي‌‌کند و شامل کنترل عمده و مستمر بهره ‌برداري از سوي فرانشيزدهنده بوده و عمدتا مرتبط با يک علامت تجاري، علامت خدماتي، نام تجاري يا آرم طراحي‌شده توسط فرانشيزدهنده است.

به عبارت دیگر، فرانشیز، قراردادی تعریف شده است که به موجب آن یک طرف حق عرضه یا توزیع محصولات یا ارائه خدماتی را مطابق با یک سیستم و یا طرح بازاریابی که عمدتاً توسط فرانشیزدهنده خطوط آن تعیین و کنترل می‌شود، می‌یابد. این تعریف با کلیت خود، شامل روابط تجاری متنوعی نظیر قراردادهای توزیع و نمایندگی نیز می‌شود.

 

مزایای فرانشیز

برای كسب و كارهای تحت پوشش، فرانشیز نوعی كاهش ریسك و ایجاد امنیت را به همراه دارد.

 

سیستم اثبات شده که امتحان خود را پس داده است و دیگر نیازی نیست كه خودتان نگران روش های موثر برای كسب و كار خود باشید چرا كه یك سیستم از قبل مطالعه شده و آزمایش شده از سوی هماهنگ كننده در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در فرآیند به علت برنامه ی بازاریابی از پیش آزمایش شده، پیشرفت سریع تر خواهد بود.

نتایج قابلیت پیش بینی بیشتری خواهد داشت.

مطلب قبلی ادامه بررسی پتانسیلهای صادراتی ایران به کشور چین
مطلب بعدی امار صادرات 1397
Print
356 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

طراحی سایت:آدرا وب

دی ان ان