مقاله

اخبار مقاله

مقاله

بررسی امارات متحده عربی از دید بازرگانی
useradmin
/ دسته ها: مقاله

بررسی امارات متحده عربی از دید بازرگانی

بر اساس آمار منتشر شده از سازمان توسعه تجارت ایران در شهریور 1397 ، عمده کشورهای واردکننده از امارات به ترتیب چین، هند، امریکا، آلمان، عمان و نهایتا انگلستان می باشند. با اینحال در خصوص کشورهای صادرکننده به امارات می تواند ایران، عمان، ژاپن، هند و پین را نام برد که البته متاسفانه در سالهای اخیر به علت وجود تحریم ها و حساسیت های موجود نام ایران را به سختی می توان دز لیست صادرکننده ها به این کشور نام برد.

این نکته را باید در نظر گرفت که چین بزرگترین شریک تجاری بین المللی دبی است و پس از آن هند و بعد از آن آمریکا با ۲۲/۶۲ میلیارد دلار است.

 

جالب است بدانید عمده کالای وارداتی به امارات ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل بوده است در حالی که عمده صادرات آن به جهان نفت خام و گاز طبیعی می باشد. البته شایان ذکر است که درآمدهای حاصل از نفت و گاز طبیعی، کمتر از ۵ درصد درآمد امارات را تشکیل می‌دهند و در واقع صنعت گردشگری یکی از مهم‌ترین راهبرد های دولت دبی برای ورود ارز خارجی به کشور است.

در سال 2016 نرخ واردات امارات از نرخ صادرات آن بیشتر بوده است و میزان صادرات غیر نفتی این کشور از سال 1394 تا 1396 رو به افزایش بوده .

همچنین باید اضافه کرد که در گذشته اقلام عمده صادراتی ایران به این کشور روغن صنعتی، گازهای نفتی، محصولات آهنی یا فولادی و قطعات مسی و در خصوص مواد غذایی، پسته و انواع زعفران بوده است.

در دو جدول زیر شرح کامل اطلاعات اساسی امارات متحده عربی بر اساس آمار منتشر شده از سازمان توسعه تجارت ایران ارائه شده است.

 

(شماره تماس دفتر بازرگانی کشورهای عربی و آفریقا : 22664010)

 

 

 

 

مطلب قبلی نحوه برخورد در مذاکرات بازاریابی
مطلب بعدی نگاهی به اقتصاد امارات
Print
300 رتبه بندی این مطلب:
5/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

طراحی سایت:آدرا وب

دی ان ان